20 Kasım 2010 Cumartesi

KPSS 2010 Taban Puanlari (Ortalama)


BölümHesaplanan
Puan
Sayısı
Geçerli
KPSS10
Kişi
Geçerli
KPSS3
Kişi
Genel
Yetenek
Net Ort.
Genel
Kültür
Net Ort.
Eğitim
Bilimleri
Net Ort.
KPSS3
Puanı
Ort.
KPSS10
Puanı
Ort.
Almanca15613614737,9741,8082,1672,1172,74
Antrenörlük34223244,0244,6187,5778,5679,76
Arkeoloji23152344,9945,2685,3079,7278,79
Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği22162245,5341,4282,0677,6575,36
Beden Eğitimi15401495150236,2242,1081,6670,9671,80
Bes/Gıda Tek.Ev Y.ve Bes.21192140,4339,7183,0172,6473,93
Bilgisayar16371592162349,9942,4288,0981,7180,26
Bilgisayar Mühendisliği21112041,9338,9072,2773,2670,52
Biyoloji10171003101048,2245,1988,5682,1580,61
Büro Yön. ve Sekreterlik Grb75657437,2742,5683,2172,0772,73
Coğrafya79477978236,4045,7083,6973,4473,89
Çalışma Ekonomisi ve End.İliş.50540,4036,25 70,37 
Çevre Mühendisliği75744,6140,1477,5076,1272,72
Diğer Bölümler24152440,8039,4475,2772,7572,09
Din Kült. ve Ahl.Bil.36635736137,2341,6578,2171,4571,11
Diş Protez65644,1745,67100,3579,3683,83
Döküm/Endüstriyel Döküm1181040,3341,0078,9473,3973,17
Ebelik (4 yıllık)19121939,5937,2572,8370,4067,08
Eczacılık1161145,9142,6476,9278,7373,11
Ekonometri1371246,1343,5683,2579,4977,68
El Sanatları/Dekoratif San99919333,5039,6481,4367,2969,63
Elektrik27025126445,0541,1482,2377,1075,83
Elektrik Mühendisliği1181146,6440,4378,4177,8571,93
Elektrik/Elektronik Mühendisliği22152243,1541,7470,3776,0369,53
Elektronik Mühendisliği33263242,2738,9974,7973,5872,27
Elektronik/Telekominikas.16014815748,2944,2686,4481,6079,74
Endüstri Mühendisliği35233243,9442,4783,4177,1175,61
Felsefe85082383743,8643,3286,9077,6177,38
Fen ve Teknoloji/Fen Bilgisi33293283328651,5146,1291,3585,2783,32
Fizik72170670950,8845,5188,3684,3981,91
Fizik Mühendisliği11156,2526,2590,0076,0277,39
Fransızca12121234,9438,1367,4067,4165,30
Gazetecilik/Halkla İlişkiler22212236,5743,4984,3972,1373,98
Gemi İnşa Mühendisliği11146,5045,0086,0080,7178,96
Gıda Mühendisliği74745,0437,6849,9474,8561,87
Giyim/Hazır Giyim/Moda Tas.26525425841,3444,5087,6376,4476,93
Görme Engelliler Sınıfı Öğretmenliği55537,6035,9076,2568,0068,37
Güverte33348,6748,8367,0884,8575,62
Güzel Sanatlar Fak.11101130,2733,6669,7560,9561,38
Hemşirelik (4 yıllık)59445540,0734,2665,8768,8364,82
Hukuk10147,5047,50 83,10 
İ.H.L. Meslek Dersleri44384238,7440,6877,5871,9871,61
İHL Meslek Dersleri Arapça29262728,0334,4466,0259,7360,04
İİBF Genel Bölümler81750,4346,0496,0084,3980,40
İktisat2662339,6044,2349,4674,9358,90
İlahiyat Fak.Bölümleri12411512034,5440,9073,9268,9068,32
İletişim Fak.Bölümleri98837,0042,3164,1371,7066,86
İlköğretim Matematik Öğr.21132086208654,1246,5092,2087,5184,92
İngilizce38293784379237,3842,5687,7472,1574,38
İnşaat Mühendisliği84743,3948,7190,1380,7478,61
İstatistik63649,3341,5887,5080,6679,27
İş Eğit.(İş ve Tek. Eğit)22249,1345,0088,7582,7281,00
İş Eğitimi ( Ticaret )22243,8838,6385,2574,5775,06
İş Eğitimi (Ev Ekonomisi)22247,2537,5072,5076,4372,25
İşitme Engelliler Sınıfı Öğretmenliği43434336,4737,6777,6368,2968,97
İşletme69136543,0243,1852,6076,8767,98
İşletme Mühendisliği11131,2543,7586,2568,2371,58
Jeofizik Mühendisliği10147,0035,00 74,61 
Jeoloji Mühendisliği40450,5043,75 82,96 
Kamu Yönetimi2862837,8140,7965,7171,3466,96
Kimya74272372749,7645,3188,7683,4081,41
Kimya Mühendisliği44454,6946,6981,6388,0782,01
Klâsik Ciltçilik11155,0047,5087,5088,8384,27
Kuaförlük/Cilt Bakımı24232428,7531,3567,5858,2959,90
Maden Mühendisliği11154,5036,5087,5081,3379,78
Makina,Tesviye,Kalıp14914514741,9540,8779,2074,5573,12
Makine Mühendisliği93843,5337,8146,4273,7859,97
Makine Ressamlığı61606041,7537,6175,3272,2870,64
Maliye1231243,7343,1943,5077,4256,60
Matbaa14131344,5441,2584,7576,7876,23
Matematik24242384239353,5545,2890,2786,2883,60
Matematik Mühendisliği44450,5648,6988,8886,2183,12
Metal İşleri18618118342,5639,8678,2374,3772,80
Metalurji ve Malzeme Mühendisliği20240,0047,50 77,36 
Meteoroloji Mühendisliği10130,0050,00 71,32 
Mobilya ve Dekorasyon13913513542,6040,6679,2574,9273,42
Model11142,5043,7584,0076,8476,03
Motor106969643,4939,1379,3674,6073,27
Muhasebe Grubu1038710146,7741,9081,4878,9177,38
Müzik44043143129,3828,5768,4756,9759,39
Nakış68676730,5741,6280,1966,3368,58
Nükleer Fizik Mühendisliği11130,5022,0080,2553,5760,98
Okul Öncesi Öğrt./ Çoc.Gel.Eğ.Öğrt.19881916192035,0030,9372,0362,8063,99
Orman Endüstri Mühendisliği11131,003,2520,0041,8035,45
Orman Mühendisliği10145,0045,00 79,56 
Peyzaj Mimarlığı22255,0040,7568,0084,4675,67
Psikoloji32337,3344,5062,0073,3767,39
Radyo-Televizyon15131539,2042,0081,9673,1872,87
Rehber Öğretmen37636836946,3637,5384,6975,7775,61
Resim İş/Resim/Görsel Sanatlar76974974932,9239,0778,7766,4768,23
Resim/Grafik21212133,6734,6477,0764,1866,34
Rusça99931,4440,1772,4766,0666,05
Sağ.Bilg/Sağ.Mes.Bil.Ders38323635,5126,6964,9560,4360,41
Sanat Tarihi25242434,1949,5985,1974,2774,86
Seramik33321,5826,2551,0049,5049,56
Seramik Mühendisliği33350,2548,4284,1785,7981,43
Sınıf Öğretmenliği60215943595348,2043,0586,3480,7479,08
Sosyal Bilgiler26812635264339,3047,4588,3576,7877,35
Sosyoloji11811111241,1142,5482,0374,9974,22
Spor Yöneticiliği21241,0037,3879,0071,5673,14
Su Ürünleri11154,503,001,0059,6240,25
Su Ürünleri Mühendisliği21240,7536,5048,7570,8069,02
Süs Bitkileri22245,7543,1353,0078,9267,75
Şehir Bölge Planlama Bölümü11153,7546,5082,5087,2381,78
Tarih13361300130738,3947,4086,8376,0676,47
Teknoloji ve Tasarım11511111137,5733,2073,4366,2366,45
Tekstil58505345,1043,7287,9478,8178,93
Telekomunikasyon Mühendisliği10152,0052,00 89,45 
Tesisat Teknolojisi11210911042,9340,8081,0675,2574,31
Trikotaj33332,1743,0085,0068,4571,33
Turizm ve Otelcilik Grubu73687141,6342,8982,6075,6274,53
Türk Dili ve Edebiyatı/Dil ve Anlatım/Türk Edebiyatı28012760276442,1945,2787,4477,5977,54
Türkçe29852938294446,5446,5990,6481,7781,01
Uçak Bakımı Teknisyenliği Gövde-Motor11135,7539,0080,0068,6069,88
Uluslararası İlişkiler61547,7541,1582,5079,1780,11
Veterinerlik20140,0040,00 72,50 
Yapi/Yapi Ressamlığı/Harita ve Kadastro12912412542,6840,6776,3174,9872,52
Yazılım Mühendisliği11147,2544,2595,5080,8081,93
Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliği96919134,3929,4168,1161,3561,90
Ziraat Mühendisliği82736,0033,2168,7565,0469,96

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorum yazmadan önce:
-Size hitap edebilmeleri için isim ya da rumuz belirtiniz.
-Kişisel sorularınızda okumakta olduğunuz ya da bitirdiğiniz okul/bölüm bilgilerini belirtiniz.
-Kişisel sorularınıza verilecek yanıtlar gecikebilir.
-Lütfen açık bir dille küçük harfle yazınız ve KPSS'yle ilgili yorum bırakınız.
-Yukarıdaki şartlara uygun olan yorumunuz incelendikten sonra yayınlanacaktır.