22 Ekim 2009 Perşembe

Gıda Teknikerliği Mezunları

Gıda teknikerliği mezunu olan KPSS adayları önlisans-B grubu düzeyinde sınava katılırlar. Eğer DGS ile fakülte okumakta olan 3. ya da 4. sınıf öğrencisi ise lisans düzeyinde de sınava katılma hakları vardır.

Gıda teknikerlerinin çalışabileceği memurluk kadroları:
-Tarım ve Köyişleri Bakanlığı bünyesinde gıda teknikeri,
-3001 kodu ile başlayan memur kadroları..

Uzun yıllardan beri gıda teknikerliği mezunlarının kendi bölümlerinden memur alımı yapılmamaktadır. Fakat gıda teknikerleri 3001 kodu ile başlayan kadrolara tercih yapıp memur olma hakkı kazanabilirler.

3001 kodu ile başlayan kadrolara yerleşebilmeniz için 150 KPSS sorusundan en az 125 net yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bu netlerle alacağınız puan ile kadrolarda yer alma şansınızı daha da arttırmış olacaksınız.

Not: Ayrıca bilgisayar sertifikası isteyen diğer memuriyet kadroları için de MEB onaylı işletmenlik ya da yeterlilik sertifikalarını almanız lehinize olacaktır.

Gıda teknikeri arkadaşlarımız bu başlık altından sorunlarını dile getirebilirler.

3 yorum:

  1. Merhabalar... ismim murat... Gıda tekn. Okuyrm,şubatta mezun durumda olacagım... Sınava önlisans olarak kayıt yaptırdım... ilk dönem aldıgım bilg. dersi, MEB onaylı bilg. Sertifikası yerine geçer mi? Sımdıden tesekkurler...

    YanıtlaSil
  2. merhabalar. Ben gıda teknolojisini bitirdim ve kpss sınavına gireceğim. Ancak gıda teknikerliğinin kpss de memur olma şansı yokmuş. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı bünyesinde gıda teknikerliği var mı? Birde 3001 kodunu bana açarmısınız yani nerelerde memur olabilirim şimdiden teşekkür ederim ...

    YanıtlaSil
  3. merhaba ben 2 yıllık süt ve ürünleri teknikerim ve komuda görev yapmak istiyorum hangi kamu kuruluşlaırnda yapa bilirim..

    YanıtlaSil

Yorum yazmadan önce:
-Size hitap edebilmeleri için isim ya da rumuz belirtiniz.
-Kişisel sorularınızda okumakta olduğunuz ya da bitirdiğiniz okul/bölüm bilgilerini belirtiniz.
-Kişisel sorularınıza verilecek yanıtlar gecikebilir.
-Lütfen açık bir dille küçük harfle yazınız ve KPSS'yle ilgili yorum bırakınız.
-Yukarıdaki şartlara uygun olan yorumunuz incelendikten sonra yayınlanacaktır.