2010 KPSS-B Lisans Mezunları

29 Eylül 2009 Salı

Başvuru tarihi: 10-21 Mayıs 2010 tarihleri arasında başvurular yapılacaktır.
Sınav tarihi:  10 Temmuz 2010 - 11 Temmuz 2010
Sınav oturum ücretleri:
1 Otr: 35 TL
2 Otr: 55 TL
3 Otr: 75 TL
4 Otr: 95 TL

Sınavda karşınıza çıkacak sorular:
Cumartesi sabah oturumu:
-30 Matematik,
-30 Türkçe,
-30 Tarih,
-18 Coğrafya,
-12 Vatandaşlık

-60 Almanca,
-60 Fransızca,
-60 İngilizce.

Cumartesi öğleden sonra oturumu:
-120 Eğitim Bilimleri

Pazar sabah oturumu:
-40 Hukuk,
-40 İktisat,
-40 İşletme,
-40 Maliye,
-40 Muhasebe.

Pazar ögleden sonra oturumu:
-40 Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri,
-40 Ekonometri,
-40 İstatistik,
-40 Kamu Yönetimi,
-40 Uluslararası ilişkiler.

2010 KPSS Lisans Başvurusu Nasıl Yapılır?

Önlisans KPSS B grubuna dahil olan adaylar bu başlık altından sorunlarını dile getirebilirler.
Share this article on :

43 yorum:

Adsız dedi ki...

SONER

BEN HALKLA İLİŞKİLER ÖNLİSANS VE AYRICA İŞLETME LİSANS MEZUNUYUM... KPSS A SINAVINA MI YOKSA KPSS B SINAVINA MI GİRMEM DAHA UYGUN OLUR? DEVLET MEMURLUĞU (ÖRNEĞİN BELEDİYELERDE) YAPMAK İSTİYORUM. İZLEMEM GEREKEN YOL NEDİR? SAYGILARIMLA...

Adsız dedi ki...

ben 2009 aöf kamu yönetimi mezunuyum.2010 kpss ye hazırlanıcam yalnız gk ve gy sınavlarına a grubu sınavlarına da giricem ama ben memurluk istiyorum sadece uzamnlık yada kaymakamlık değil.lisans türünden sadece gk ve gy puanımla düz memurluk(bakanlıklarda,valiliklerde yada ziraat bankası) tercih edebilirmiyim,kadro varmı,ortaöğretim mezunları için var diye duydum memurluk,lisans mezunları için memurluk tercihi yokmu,varsada sayısı az mı?
cvp yazarsanız sevinirim.

uzman dedi ki...

SYN. soner;
sınavda öğretmenlik hariç tüm oturumlara girebilirsin lisans seviyesinden başvuru yapacaksın. yapman gereken tek şey çok çalışmak olacak. profesyonel olarak çalışmalısın ki 90 üzeri net çıkartıp atamanın yapışabilme imkanı yüksek olsun.

uzman dedi ki...

kamuyönetimi mezunu arkadaşım. sınavdan sonra yapılacak olan atamalarda 4421 kodunu kullanarak ataman yapılacak. yapman gereken 120 soru üzerinden en az 90 ve üzeri net çıkarmak olmalıdır. atamaları düşünmeyip sınava odaklanmalısın.

uzman dedi ki...

syn murat;
bakanlıkların açacak olduğu sınavlara da girmek istiyorsan cumatresi dışında kalan pazar oturumlarına da katılman gerekiyor. daha sonra da sana uygun olarak açılacak sınavlara da başvurabileceğin gibi atamalarda kendine uygun olan yerleri de tercih edebilirsin.

uzman dedi ki...

syn ümit;
cumartesi sabah oturumuna gireceksin
öğleden sonraki sınava da öğretmen adaylarının gireceği sınavdır. sen eğer bakanlıkların daha sonra açacak olduğu sınavlara da katılamak istiyorsan en azından pazar sabah oturumuna girmelisin. ama ben B grubu kadrolara başvuracağım diyorsan sadece cumartesi sabah oturumuna katılman yeterli olacaktır.

uzman dedi ki...

syn ipek;
maliye ve çalışma bakanlıklarının açacak olduğu sınavlara da girerek onların istediği puan durumundan 80-85 gibi bir puan alabilmek için pazar sabah oturumundaki sorulardan da yapmalısın. hayır ben memur olacağım diyorsan cumartesi tek oturuma girmen yeterli olacaktır.
şimdiden başarılar dilerim.

uzman dedi ki...

syn nazlı;
sormuş olduğun bıçaksırtı bir soru. yani şu puanı alırsam şuraya atanırım. şu kadar kadro açılır bunları bilmek zor fakat ösym nin sitesinden daha önce yapılan atamaların taban ve tavan puanlarına bakabilirsin.

uzman dedi ki...

syn müge ;
hangi diplomayla sınava girmeliyim sayfamızdaki soru ve cevapları okuduktan sonra sana yardımcı olabilirim.

uzman dedi ki...

syn biyolog;
önlisans dan diploma alabilecek durumdaysan ve bu seviyeden sınava girmek istiyorsan yapman gereken tek şey sınava hazırlanmak olmalı. sınava girebilmenin şartlarından biri de ya mezun olmak ya da mezun olabilecek durumda olmak gerekmektedir. bir de hangi diplomayla sınava girmeyilim sayfamızı ziyaret etmeni öneririm.

uzman dedi ki...

syn esra ;
daha önce de sorulan sorulardan birisi.
eğer bakanlıkların açacak olduğu özel sınavlara da katılmak istiyorsan zorunlu olan cumartesi sınavıyla beraber en az pazar sabah oturumuna katılmalısın. her bölümden puan alabilmek için de en az birer soru cevaplaman gerekmektedir.
şimdiden başarılar dilerim.

semiha dedi ki...

biyolog semiha
merhaba 2003 biyoloji mezunuyum 2010 kpss b ye girip hem biyolog kadrosu için hem düz memurluk için tercih yapabilir miyim ve biyolog ataması için kaç puan almalıyım nereden öğrenebilirim? teşekkürler

Adsız dedi ki...

peyzaj mimarı ayla
merhaba ben peyzaj mimarıyım,belediyelere alınabilmek için sadece Gk Gy sorularından mı sorumlu oluyorum?bir de öğleden sonraki ingilizce oturumuna da katılmam gerekiyor mu?

Adsız dedi ki...

mrb bn psy87.
psikoloji son sınıf öğrencisiym ve bu sene kpss ye girmek istiyorum.kpss nin hangi gurubuna gireceğm (a yada b gibi)? istanbul ankara yada izmir gibi yerlerde hastanelere atanma şansım ne kadar? her sene bu şehirlerde psikologlar için boş kadro oluyomu? buralara atanmak için kaç puan yapmam gerekir?

Nehir.. dedi ki...

İyi günler ben işletme fakültesi lisans mezunuyum.Cumartesi tek oturum yani sadece genel yetenek ve genel kültüre girmek istiyorum. Diğer alan derslerine girmek zorunlu mu acaba. İstediğim düz bi memurluk bunun için tek oturum yeterlimidir. Ayrıca Bilgisayar işletmeni sertifikam var bunun bana bi faydası olabilir mi cevabınız için şimdiden teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

Adsız dedi ki...

filiz
mrb arkadaşlar bende kpss sınavına gireceğim ben 4 yıllık işletme fak. mezunuyum. fakat sınava b kadrodan girmek istiyorum bu sınav cumartesi sabah otrumumu oluyor bide b kadrodan hangi memurlukalrı seçebilirim yardımcı olabilirmisiniz

ayşe dedi ki...

İşletme fakültesi lisans mezunuyum cumartesi tek oturuma girenler alan derslerine de girmek zorunda mı şimdiden teşekkür ederim.

ilknur dedi ki...

tekrar merhaba,
dün çok yardımcı olmuştunuz. bir sorum daha olacak. rus dili ve edb. mezunuyum,formasyonum var, ayrıca anadolu lisesi mezunuyum ve ingilizcem iyi seviyede. acaba kpss'de ingilizceden sınava girip seviyemi belgelesem bunu rus dili için aldığım formasyonla birleştirip öğretmenlik yapabilir miyim? teşekkür ederim.

Serguzestefe dedi ki...

Merhaba İlknur,
Böyle idealist düşünmen güzel. İngilizceden yeterlilik sınavında başarılı olsan bile sanırım İng. öğretmenliği için formasyon veremezler. Bu bizim uzmanlık alanımıza girmediği için seni yanlış yönlendirmek istemem ama tavsiyem bunun için herhangi bir üniversitenin İngilizce öğretmenliği bölüm başkanlığına ya da sekreterine ulaşarak bu soruyu onlara yöneltebilirsin. Belki de böyle bir imkan vardır. En doğrusunu onlar bilecektir.

ilknur dedi ki...

TEŞEKKÜR EDERİM.

Sergüzeştefe dedi ki...

Merhaba Ferhat,
KPSS'ye yalnızca bir düzeyde girebilirsiniz.

Adsız dedi ki...

merhaba ben kaya.
lisans mezunuyum temmuz ayındaki kpss sınavına girmeyi düşünüyorum.kpss a grubundanda soruları cözcem ancak kalan süremin kısıtlı olması nedeniyle gk-gy ağırlıklı çalışmayı düşünüyorum gk-gy dahilinde tercih yapabilceğim ''düz memurluk'' kavramını acar iseniz sevinirim.

mesela bir ilçenin mal müdürlüğündeki icra memuru düz memur anlamınamı gelmektedir.
sabır ile okuduğunuz için teşekkür ederim.
iyi çalışmalar.

Sergüzeştefe dedi ki...

Merhaba Kaya,
Vermiş olduğunuz örnek düz memuriyet kavramına teşkil ediyor. A grubu kadrolarında düz memuriyet yok.

Siz B grubunun yanında A grubunu da işaretleyeceksiniz sanırım. Bu durumda A grubu kadrolarına puanınız yetmez ise B grubu kadrolarına tercih yapacaksınız. B grubu kadroları da düz memuriyete örnek teşkil eder. A grubu ve öğretmenlik kadroları ise memuriyette yönetici konumundaki kadrolardır..

Adsız dedi ki...

slm ben özlem
önlisansı lisansa tamamladım lisans olarak sınava gircem ama etraftan hep olumsuz tepkiler alıyorum neden lisansa tamamladınkı önlisansın şansı daha yuksek ustelık lisans soruları daha zor gibi...gerçekten bu böylemi daha az kişiyle yarışmak dışında lisansın hiç avantajı yokmu saygılar...

Sergüzeştefe dedi ki...

Merhaba Özlem,
Etraftaki duyumlara aldanmayın. En doğru tercihi yapmışsınız. Hem önlisans düzeyinde memurlukla lisans düzeyinde memurluk aynı değildir. Lisansın memuriyet derecesi daha yüksektir. Sorular sizin yanıtlayabileceğinizden daha zor değil. Önlisansta 1 milyondan fazla aday yarışıyor lisansta ise 500binden az..Bu durumda lisansın avantajı daha yüksektir.

Elif dedi ki...

Merhaba ben Elif,
Endüstri mühendisliğini bitirdim 2009 ağustosta.
2010 haziran ayında yapılacak olan sınavda sadece cumartesi günkü sabah oturumuna mı katılmam gerekiyor yoksa diğerlerine de girmem gerekiyor mu acaba ?
Teşekkürler

salih dedi ki...

SALİH
ZIRAAT MÜHENDİSİYİM
ACABA KPSS SINAVINDA HANGİ SINALARA GİRMEM GEREKLİ CUMARTESİ VE PAZAR GUNKU BUTUN SINAVLARA GIRMEMMİ GEREKİYOR YANITLARSANIZ SEVİNİRİM

Adsız dedi ki...

merhabalar ben doğan.4yıllık iktisat bölümü son sınıftayım.banka memurlugu düşünüyorum ve bunun için 4 oturumdan hangılerıne katılmam gerekıyor.tesekkur ederim

Adsız dedi ki...

arşivci
iyi günler dilerim ben edebiyat fakültesi arşivcilik bölümü,şimdiki adıyla belge ve bilgi yönetimi bölümü mezunuyum.2010kpss sınavına girmek istiyorum sınavın hangi oturumlarına katılmam gerekiyor bilgi edinmek istiyorum

derya dedi ki...

slm ben derya..
2 yıllık önlisans mezunuyum daha sonra 4 yıllık aöf kamu yönetimine geçiş yaptım 4. sınıf öğrencisiyim. tek dersim kaldı fakat finelde verebileceğimi düşünüyorum. kpssye lisans mezunu olarak başvuru yapmak istiyorum fakat başvuru sırasında diplomamı almamış olacağım başvuru yapmama engelmi bunu bilmek istiyorum. ayrıca belediyelere memur olarak girmek istiyorum kpss'de sadece 1. oturuma girmem yeterlimi yoksa 2 oturuma birden mi girmem gerekiyor.
yardımcı olursanız sewinirim. teşekkürler..

Adsız dedi ki...

Selam ben Erdoğan
2 yıllık önlisans sosyal bilimler mezunuyum daha sonra 4 yıllık aöf iktisat bölümüne geçiş yaptım 4. sınıf öğrencisiyim. tek dersim kaldı fakat finelde verebileceğimi düşünüyorum.
sorularım:
1- kpss ye lisans mezunu olarak başvuru yapmak istiyorum fakat başvuru sırasında diplomamı almamış olacağım başvuru yapmama engelmi bunu bilmek istiyorum.

2- Şayet yaparsam hangi kadro ve oturumlara katılabilirim.

Teşekkür ederim.

Adsız dedi ki...

Merhaba ben ilayda ,
1969 doğumluyum
A.Üniv. iletişim fakültesi gazetecilik bölümü 94 mezunuyum.kpss-B lisans mezunları sınavınamı yoksa kpss-A lisans mezunları sınavına girmeliyim.Cumartesi sabah ve cumartesi öğleden sonra oturumuna aynı şekilde pazar oturumlarınada hepsine girmek zorundamıyım.

Adsız dedi ki...

ben aöf 1. sınıf öğrencisisyim adım sibel birinci sınavda 50nin altında bi not alırsak ne yapıcaz yani ikinci en az kaç olmalı bilgilendirirseniz sevinirim

Adsız dedi ki...

mrb ben eda.Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum ancak formasyonum olmadığı için memurluk tercih etmek istiyorum bunun yanında seneye formasyon alma umudum olduğu için eğitim derslerinden olan oturumada katılmak istiyorum.bu oturuma katılmam diğer memurlukları tercih etmem açısından negatif bir durum oluşturur mu?cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Adsız dedi ki...

aslan

ben aslan..
ben iki yıllık sağlık hizmetleri meslek yüksek okulunu bitirdim örgün okudum sonra çalışmaya başladım mesleğimi sağlık alanını seviyorum ayrıca kendimi gelirştirmek için işletme bölümünüde bitirdim açık öğretimden 4 yıl bu bölümüde bitirdim ben sağlık alanında yani iki yıllık sınava girmek istiyorum kendi mesleğimi yapmak istiyorum iki yıl örgün üniversiteye gittim bir sürü para harcadım gece gündüz çalışıp okulumu bitirdim meslek elde ettim ama ösym sen o okulu unut yak o diplomaya diyor işletmeden gireceksin diyor sınava ben neden 2 yıl örgün okudum o zman sağlık ile işletme birbirine tezat iki bölüm ben neden çalıştığım mesleğimi bırakıp başka bir alanda çalışmak zorundayım suçum ne okumak neden okudun 4 yıllık okumasaydın birşey olmazdı diyor sistem yada bana demiyorki 4 yıllık sınava gireceksin ordan aldığın puan ayrıca diğer okuduğun 2 yıllık yüksekokulu tercihindede geçerli ordada kullanabilrisin demiyor okumasaydın o bölümü diyor direk danıştaydaki bazı insanlarda nasıl bir mantık varda düşündüler bilmiyorum ayrıca şunuda belirteyim işletme bölümünü okuduğunda 2 yıllık üniversitenin üst bölümü olarak saymıyor okuduğun bölüm ayrı sağlık alanı değil sen 4 yıllık üniversite okumuş saymam ben diyor devlet memur olduunda saymıyor işletme bölümünüayrı bölüm olarak görüyor üst bölüm değil diyor sınava girerken farklı adalet bunun neresinde ben mesleğim olan 2 yıllık sağlık alanından girmek istiyorum bu alanda girsem sınava bir sorun olurmu acaba

Adsız dedi ki...

Mrb Ben anıl
2009 Seramik Mühendisliği mezunuyum.2010 Kpss de hangi oturumlara girmem gerekiyor.Sınavlar ve yarlaştirmeler konusunda bana tavsiyeleriniz ne olur.İlginize şimdiden teşekkür ederim.

kemal dedi ki...

merhabalar adım kemal makaina mühendisi mezunuyum kpss 2010 da kem A hem de B kdrolarına girmek istiyorum bunun için hangi oturumlara giemem gerekir iki sınava da girsem tercih yapmam da bir engel teşgil eder mi

Adsız dedi ki...

Omrum!!

merhabalar, ben acik ogretimde 4 yillik bir bolum okuyorum, bu durumda hangi bolumden basvurmam gerekiyor? simdiden tesekkurler..

istbad_boy dedi ki...

Muhammet ben fizik bölümü mezuuyum bu sene kpss ye yeni başvurucam memurluk için şansım ne derece öğrenmek istiyorum pek bilgim yok kpss ile ilgili Teşekkürler şimdiden

Adsız dedi ki...

ravza,ben işletme mezunuyum 2008 yılında ortaöğretim olarak girdiğim sınavda 74 puan aldım 2010 lisans sınavında ise 57 puan aldım nerelere başvurabilirim?..ne yapılabilir? yardımcı olursanız çok sevinirim..

Adsız dedi ki...

seda merve
ben kamu yönetimi ikinci sınıf ögrencisiym hangi oturmlara girecegiz ve yerleşmak için kaç sorudan en az kaç net bırakmamız gerek

sedatgeldi dedi ki...

merhaba...
benim arkadasım bu yıl hemsirelik 3. sınıfa gectı fakat seneye yapılacak olan yanı 4. sınftayken yapılacak olan kpss ye gırmek ıstıyor.. arastırdgım kadarıyla kpss-b sınavına gırecek dogrumu?? acaba hangi oturumlara katılmalı?? calısması gereken derlser hangileri yardımci olabilirmisiniz...
tesekkurler...

Adsız dedi ki...

kpss 10 puanı kpss 3 puanını etkiler mi

Yorum Gönder

Yorum yazmadan önce:
-Size hitap edebilmeleri için isim ya da rumuz belirtiniz.
-Kişisel sorularınızda okumakta olduğunuz ya da bitirdiğiniz okul/bölüm bilgilerini belirtiniz.
-Kişisel sorularınıza verilecek yanıtlar gecikebilir.
-Lütfen açık bir dille küçük harfle yazınız ve KPSS'yle ilgili yorum bırakınız.
-Yukarıdaki şartlara uygun olan yorumunuz incelendikten sonra yayınlanacaktır.

 
KPSS Destek Platformu'nun Tüm Hakları Saklıdır © 2008-2012